| liviu23 a întrebat:

Motorul functioneaza bine dar cuplez in treapta 1 sau marsalier si masina nu se misca

Răspuns Câştigător
| sigmanet a răspuns:

Mergi cu ia la un service. Motorul poate functiona bine, dar daca nu mai merg bine celelalte mecanisme... e caz de mecanic

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ambreiajul, cutia de viteze sau planetarele. Imi dau seama ca nu te pricepi foarte bine, solutia este prin urmare un service.

| sorin a răspuns:

Distributia

| andi a răspuns:

Dar roti mai ai?winking

| Ben. a răspuns:

Discul de ambreiaj. 250-300 de euro.

| selef a răspuns:

Din ce spui e defecta cutia de viteze.

| anonim a răspuns:

Du-o la atelier.ai probleme.

| Sofer a răspuns:

Ambreiaj foarte uzat. Fugi la service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai frate, ce e aia marsalier? E in masina? Unde e, ca am cautat-o si eu si n-am gasit-o. Ce masina ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sigur frâna de mână nu este trasă?
Atunci mergi cu ea la service auto autorizat.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Discul de ambreiaj! Baga mana in buzunar si scobeste-te

| ionelnelu51 a răspuns:

Trebuie schimbat discul de ambreaj...(cuplarea se face dar daca discul nu mai are creneluri masina nu se misca...succes!

| emanuel_5802 a răspuns:

Daca ai schimbat ambreajul recent stai fara grija... e discul putin mai gros si agata,,, mergi asa pana s pasuie putin si nu vei mai avea probleme!