| Adrian_Ciuca_1992 a întrebat:

Salutare, am o problemă la peugeot 607, treapta 1 intra greu daca mașina este in miscare si câteodată agăța si treapta 2, la marsalier daca nu bag intai in treapta 1 nu intra cum trebuie si cârâie. Care ar putea fi cauza, ambreiajul? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai, la nicio mașina nu întra în prima treapta dacă mașina e în miscare

| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Ambreiaj mort

| wooooooooooow a răspuns:

Reglaj timonerie, sau e posibil sa ai probleme la furcă, sau aeriseste ambreiajul(daca este hidraulic)