| Adi36346346 a întrebat:

Nu mai functioneaza claxonul la un ford transit, am pus claxonul direct pe baterie cu 2 fire si functioneaza este bun, am verificat sigurantele sunt toate ok, cand apas pe butoanele de pe volan se aude releul acela de sub bord cum ticaie? care ar fi problema ce sa mai verific?

3 răspunsuri:
| uptowngirl a răspuns:

Salut. Releul poate sa ticaie si sa nu faca contact. Am patit la fel pe un Fiat din 2000: releul facea sunetul mecanic dar nu functiona partea electrica

| Adi36346346 explică (pentru uptowngirl):

Deci e posibil sa fie releul defect? sa incerc sa il inlocuiesc?

| uptowngirl a răspuns (pentru Adi36346346):

Da - nu e o piesa super complicata deci nu e nici un risc daca gasesti sa o iei de la dezmembrari. Plus bonus, iesi si mai ieftin.