| Ionutc3 a întrebat:

As vrea sa stiu daca puteti sa-mi spuneti ce are masina, cand bag cheia in contact nu se aprinde niciun martor in bord si cand dau a 3-a cheie nu porneste nici nu se aude electromotorul atunci cand invart, dar cand pun un fir de la panou de sigurante la contact si pun cheia se aprind martorii, si porneste fara nici-o problema!
PS: fara raspunsuri gen,, du-te la un electrician"
Dau funda pentru ce-l mai bun raspuns!

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pai daca nu vrei raspunsuri gen "du-te la un electrician".
Inlocuieste toata instalatia electrica, inclusiv contactul si aia e, speram sa rezolvi problema si sa nu iei foc in trafic.

| DrGoogle a răspuns:

Ai baterie? Claxonul iti merge cand pui contactul?

| Ionutc3 explică (pentru DrGoogle):

Claxonul merge si fara contact!

| SoulReaver a răspuns:

Sigurantele le-ai verificat? releele de sub capota? Verifica tot.

| Ionutc3 explică (pentru SoulReaver):

M-am uitat la sigurante, eu sic ca daca era defect releul nu pornea si pe direct!