| gigi09 a întrebat:

Nu mai porneste ventilatia la fiat punto mk1 1998.am pornit masina si am lasat-o pornita pe cald sa dezaburesc in 5 minute cand m-am intors la masina nu mai baga caldura deloc, nici pe cald nici pe rece.cum pot rezolva probleme? cum se desface consola aceea centrala sa verific acolo? sigurantele sunt ok

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Recomandarea mea e să mergi la un service. Deși habar n-am de vreunii care să lucreze în week-end. Până atunci, mai sunt pe la magazine un fel de aeroterme care merg la mașini (pe 12 V). Ia una din aia, că pe gerul ăsta e imposibil să conduci fără dezaburire!