| secret_2599 a întrebat:

Nu prea sunt genul care sa pun intrebari doar sa le citesc pe actualele si sa rad.(unele). Dar am si eu o curiozitate.
Am luat examenul de sala si oras pentru permis de conducere B. In cat timp imi va ajunge permisul prin posta acasa? Mentionez ca eu am dat intr-o zi de marti. Nu stau intr-un oras ca Bucuresti in care sa intarzie prea mult dar as vrea sa stiu daca ajunge tot in saptamana aceasta.

Momentan circul fara permis dar in caz ca voi fi prins stiti cumva cat e amenda pentru ca nu am actele la mine?

Răspuns Câştigător
| Smart a răspuns:

Iti vine in maxim 15 zile si poti sa iti scoti o dovada inlocuitoare ca sa poti circula pana iti vine permisul.

2 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Permisul de conducere iti vine acasa la o saptamana prin prioripost. Daca circuli fara permisul de conducere, pana demonstrezi ca ai dat examen si etc... daca dai peste un politist mai inimos, poate sa-ti intocmeasca dosar penal. În mod normal amenda este de 150 de roni, platita in 48 de ore si puncte penalizare.

| cossmy a răspuns:

Puncte de penalizare pe carnet p care nici nu-l ai incarolling on the floor. Mai bine ia, nu stiu cum sa'i zic, hartia aia p care iti scrie ca ai dat(si luat) examenu si circuli cu ea(intr la instructor ca el trebuie sa stie ce si cum). Cat despre amenda, aia e nimic avand in vedere ca iti poate intocmi dosar penal si suspendarea permisului pentru mult timp(cand o sa'l ai). Asa ca cea mai buna idee e sa mai astepti putin sa'l ai si sa circuli in siguranta. Fara carnet trebuie sa ai mare grija sa nu depasesti viteza, sa nu faci vreun accident, sa nu treci pe rosu, sa respecti semne/prioritati, etc, ca sa nu aiba motiv sa te opreasca si sa verifice.in rest, bafta'n traficwinking