| JusTPauL a întrebat:

O intrebare legata de clima de la masina. Anul trecut in vara am incarcat clima, dar nu mergea bine, cel care a facut operatiunea a zis ca nu imi merge termocupla, asa a si fost. dupa 2 luni am refacut-o, faza e ca tot nu baga aer rece, nici pe jumate cum au alte masini. Precizez ca baiatul a incarcat de 2 ori clima sa fim siguri.
Deci ce ar putea fi neinregula la clima de nu baga aer rece asa cum ar trebui?

3 răspunsuri:
| JusTPauL explică:

Compresorul pare sa meargă...nu stiu sigur daca asa trebuie sa facă. Adica merge câteva secunde apoi se oprește câteva secunde si apoi iar reporneste. Faza nasoală e ca atunci cand am activ aerul rece si porneste compresorul parca imi si fură putin din putere. Cand reporneste compresorul parca ma infraneaza putin..la fiecare 10-20 sec am cate o bruscare.e cam neplacut.
Crezi ca pe tester pot afla daca e in regula compresorul?

| Senpai666 a răspuns:

Parerea mea..Siguranta termica a bobinei compresorului este arsa

| Senpai666 a răspuns:

Verifica pe tester presiunea in instalatia de ac