| Negreanu_Stefan_1997 a întrebat:

O masina pe an cu cat se ieftineste?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de
marca
model
vechime
km parcursi
intretinere
dotari
samd

| pbsolver a răspuns:

Nu exista o formula matematica (din cate stiu eu) dar dupa ~4-5 ani ai toate sansele sa nu-ti iei mai mult de jumatate din pretul achizitiei (aici ma refer la o masina noua)

| pbsolver a răspuns:

Aceasta depizand desigur si de rulajul si starea autovehiculului, avarii, reparatii, probleme, etc

| AndyPeScurt a răspuns:

Depinde in ce stare e masina cati km are si ce masina e.
Daca e un Audi intretinut sa zicem ca pierda maxim 1000 de euro(referinduma la audi sunt mentionate si alte masini de cls mai inalta)
Daca e un logan intretinut poate pierde si 2000 de euro(spunand logan ma refer si la alte masini

| AndyPeScurt a răspuns:

De cls mai joasa