| Gurgiu a întrebat:

O părere vw golf 5 1.4 tsi 122cp 2009?
Mașina este sh adusă din Germania ce probleme are motorul?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Golf 5 in sine e o masina ok. Motorul 1.4 TSI din prima generatie poate sa aiba probleme la turbina, lantul de distributie si injectoare. Noi am avut una timp de 1000km si nu am avut probleme si am un amic cu Leon 1.4 TSI 122cp si cu exceptia faptului ca i s-o stricat pompa de benzina dupa ce o luat-o nu am auzit sa aiba probleme. Personal as verifica bine masina, e posibil sa aiba km dati inapoi.
Daca masina pare ok si ai si aprobarea unui mecanic, atunci e ok.

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~Mașina este sh adusă din Germania ce probleme are motorul?~

așa de la distanță, pe ne-ve, prin puterea gândului, de unde păcatele noastre să știm? pornește-l și testează-l!

| Gurgiu explică (pentru sierra1):

Varule era vorba de mașina și de motor cum este cum consuma etc n am cumpărat încă mașina ca idee

| sierra1 a răspuns (pentru Gurgiu):

Poate iei o gioarsă sau o bijuterie, nici dreakhu nu știe de ce-am ști noi... pese-chiar suntem veri?

| Gurgiu explică (pentru sierra1):

Învață sa scrii moșule și vorbim după te pup

| sierra1 a răspuns (pentru Gurgiu):

"vere-moșule" - ce psiholog paranormal fin avem p-aici. Cum de nu știi nimic de gioarsa aia de care intrebi?

pese - ia invață-ne tu o leacă de scris, suntem cu sufletul la gură de emoție

| Gurgiu explică (pentru sierra1):

Ba Tarantule mașina nu e a mea vreau sa o cumpăr prostu familiei

| sierra1 a răspuns (pentru Gurgiu):

~| Gurgiu : Ba Tarantule... prostu familiei~

iar ai impresia că vorbești cu mă-ta?

| Gurgiu explică (pentru sierra1):

Da mi insta u tău sau nr tău de telefon sa vb sau zi unde stai sa vedem cu cine vorbesc lubrifiant folosit ce ești

| sierra1 a răspuns (pentru Gurgiu):

~ Gurgiu : lubrifiant folosit ce ești~

câtă literatură pe metru pătrat!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Stai să-mi instalez driverele de la globul de cristal, și te sun eu.

| PompiliuDaniel a răspuns:

1.4 tsi nici gratis nu as lua, mai bine diesel din grupul VAG. Turbo benzina e foarte stricacios. Turbo benzina de la 2.0 in sus, nu pe motoare subdimensionate.