| Alexandrion_6425 a întrebat:

Oldschool vs. Mainstream
Ce alegeti?

O masina clasica, sa va murdariti pe maini in weekend, sa cautati de nebuni piese pe net si prin dezmembrari si REMAT-uri sau

O masina noua, plina de plastic si fara pic de identitate, care o duceti la service cu orice problema si va savurati cafeaua pana se rezolva.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Problema e exact pe dos. La masinile clasice nu prea te murdaresti pe maini in weekend, pentru ca sunt simple si fiabile, in cele noi in care totul este complex este logic sa apara mai des si defectiunile. Totusi, o masina noua este o masina noua, atunci cand e vorba de masina veche uzura isi spune cuvantul.
Deci in lipsa unor masini noi construite in stil oldschool, as alege una noua, plina de plastic, senzori si calculatoare. Insa cel putin pana trece criza, ma multumesc cu cea veche, dar la fel de plina de senzori.

| emoboy a răspuns:

O masina putin veche dar dupa anul 2000, daca esti un mecanic bun masina cea veche va merge ca una noua.Pe cea veche si poate sa fie si proasta nu imi pare rau daca o stric sau o lovesc.Prefer una veche.

Shin
| Shin a răspuns:

Masina nou plina de plastic, desigur tongue Sunt la moda masinile care consuma putin si nu polueaza ca o mina de carbuni happy

Numai bine, Shinwinking

| campanario a răspuns:

O masina noua? big grin

| faranumemomentan a răspuns:

O masina clasica, sa auzi cum toarce motorul sub capota, sa te murdaresti pe maini cand se strica, sa ii trezesti pe vecini dimineata cand pleci la munca.
Daca ar fi sa aleg intre un eleanor si un mustang nou as alege eleanor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O masina noua si plina de plastic, cu care sa imi fac treaba, nu sa stau toata ziua sa repar la ea, si cand imi e lumea mai draga sa cedeze vreo piesa.