| WayhaughtK a întrebat:

Opel Astra H vs Golf 5
Argumentari.
Personal imi place Astra mai mult. Golf 5 e singurul golf care nu imi place.
Care ziceti ca e mai ok?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca tu ai ales deja ce iti place, ce mai conteaza?

| sierra1 a răspuns:

Fiind vorba de gusturi e inutil să argumentăm. Ce-ți place ție aia e bun!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca vorbim de dieseluri, CDTI e mult mai bun decat TDI.
Calitatea interiorului - nu imi place la nici una
Exterior: Golf 5 parca e o movila de lemne, acoperite cu niste bucati de nailon. Astra H chiar are linii.
Suspensia nu e grozava la nici una.
Sisteme de siguranta (ABS, ESP): La VW cam degeaba le ai, la Opel chiar esti in siguranta cu ele, preiau controlul foarte des, daca mergi nebuneste.
Calitatea tablei: Golf 5 cred ca s-a fabricat cu niste triunghiuri de rugina pe fiecare aripa (exact deasupra rotilor), ca toate au macar un inceput de coroziune acolo. Astra H are tabla galvanizata in totalitate, am vazut doar vopsea sarita pe aripile spate, dar nu cu rugina ca la Golf.
Concluzia, mie oricum nu-mi mai place Vulzvagin, de pe vremea cand am luat permisul, iar Opel e best deal in orice comparatie cu VW.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Astra H nu are spatii de depozitare in interiorul masinii. Daca nu te incurca acest lucru, du-te pe astra H.
golf 5 pozitie mai buna la volan, si sta putin mai bine pe drum

| venividivici2017 a răspuns:

Opel Astra H e varza...ii cam place uleiul.Il mananca de nu stii ce e cu el, cel putin asta este la mine, motor 1, 6 SXI.Plus piese schimbate, o masina de rahat. Mergi pe VW!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru venividivici2017):

Sper ca nu bagi Castrol in Opel...

| spraytag88 a răspuns:

Amandoua sunt rable din anul 1900 toamna happy