| SirRaul a întrebat:

Opel Vectra an 2001 motor 1.6 benzina
sau
VW Golf 4 an 1999 motor 1.6 benzina

restul dotarilor.geamuri electrice, oglinzi incalzite, etc.sa presupunem ca sunt identice pentru amandoua masinile.

Ce ai alege?!big grin

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Trebuie sa te gandesti daca il folosesti mai mult prin oras alege Golf 4, daca il folosesti foarte mult afara alege Vectra. La drumuri lungi motorul de 1.6 dupa Golf 4 (A fost pus si pe alte masini tot acelasi motor de la Volkswagen si e aceiasi problema) se incalzeste foarte tare si nu mai da un randament foarte bun dar asta daca faci drumuri lungi in afara nu sa faci 150 de km pe zi ca atunci si o dacie merge. In principiu as alege Golf daca stiu ca nu fac peste 300 de km pe zi sa faci naveta departe cu el, sau sa ai afaceri sau ceva!

6 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Golf 4.

| djrobby a răspuns:

Golf 4!

| DoK a răspuns:

Opelul e bun dar totusi Golf 4 e mai bun.

| afurisita a răspuns:

Wv golf.

| smilexD93 a răspuns:

Golf 4

| tzapu94 a răspuns:

Golf 4 sau un bmw seria 5 din 2000 - 2001