| Anadrada a întrebat:

Opel Zanfira 2011 închidere centralizată.
Deci când vreau să închid usile cea din spate unde e scaunul șoferului ramane deschisa si cand o desfaci se desface si cea din fata
Ce probleme credeti ca are

Răspuns Câştigător
| nelyjoly a răspuns:

Prima data trebuie sa desfaci masca de la usa si acolo vei gasi un cablu care este mufat. Deconectezi cablu din priza si verifici daca ajunge curent cu un bec legat la masa cand dai comanda de inchidere. Daca nu ajunge curent ai un fir rupt acolo unde se deschide usa. Daca ajunge curent cad dai comanda de inchidere atunci motorasul de inchidere nu functioneaza, este defect. Bafta.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De la umezeala s-a dat peste cap firele care se ocupa cu inchiderea centralizata

| Anadrada explică (pentru mgtow):

Si cat ar costa sa le schimb?

| mgtow a răspuns (pentru Anadrada):

Numai electricianul stie pretul final