| DaTRoll a întrebat:

Cand mi-am achizitionat o mașină, un electrician mi-a pus închidere centralizată. Mergea totul cu excepția ca, la ușile din spate..cand dadeam se deblochez se deblocau toate ușile, dar cand dadeam sa le închid se inchidea doar cele din fata fiind nevoit ca pe cele din spate sa le închid cu mana. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Leaga usile din spate cu cele de pe fata.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Inchiderile centralizate au de la unul pana la trei actuatoare principale (de comanda), pentru usile din fata si portbagaj, sau doar usa soferului.
Adica doar cand incui usile respective, se blocheaza toate.
Nu prea ai ce face, asa e facuta. Eu am inchidere centralizata din fabrica, iar daca umblu la usile din spate, ma duc apoi si o incui de la usa soferului, ca sa se incuie toate.

| DaTRoll explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Păi la mine nu e din fabrica.e pus dupa ..sar nu prea inteleg cum se deschid toate si la închidere doar cele din fața..cineva mi-a zis ca cică nu vine ul puls destul de tare

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru DaTRoll):

Deci se deschid toate, dar la inchidere, cele din spate raman deschise?
E posibil sa fie motorasele prea slabe, mai ales daca yala e mai invechita, si merge greu. Sau poate electricianul nu a stat sa le regleze corect.