| imihaistoian a întrebat:

Pana la cat poti sa duci distributia unui logan daca a trecut de 60 de mii si nu ai s-a schimbat?

Răspuns Câştigător
| MaxiValau a răspuns:

Aceleasi motoare, aceleasi curele, aceleasi masini in Romania se schimba cureaua de distributie la 60.000, iar in franta, sau in tarile cu apa calda la 120.000. Acum nu stiu daca ei stau atat de mult la semafoare cat stam noi de ii tine o curea 120.000 km.

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Masinile din ziua de azi nu mai sunt cum erau masinile de pana in '90.cu alea mergeai 200 mii km. fara probleme cu distributia.

| onasis1961 a răspuns:

Majoritatea fabricantilor de curele, dau 80. 000km! Dar sa fii mai sigur schimba kitul mai devreme!

Răspuns utilizator avertizat
| MaPlictisesti a răspuns:

Sa nu faci ca maica-mea sa ramai fara curea si sa dai 30 de mil dupa. chevrolet lacetti laughing a avut 70000.