| bogdy20000 a întrebat:

Parere motor Volvo 1.6 diesel D2 115cp 198. 000km la 7900€?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Motorul ala e acelasi cu cel de pe ford, citroen, mazda. Nu e prea reusit. Din ce am citit pe net cam dupa 200.000 pica toate la el. Personal nu as lua asa ceva. In bugetul tau as merge pe 2.0 TDI de la VW/Audi/Skoda/Seat, 1.5 DCI de la renault pentru consum sau 1.6 CRDI de la kia/Hyundai. Cam oricare din astea sunt considerate mai fiabile.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Parere imi dau dupa ce vad masina, ii ascult motorul, pun diagnoza, eventual o si conduc.
Sunt d'ala care vrea si bani pe treaba asta.

| Lamasanu a răspuns:

Cu plăcere!