| bogdy20000 a întrebat:

Salut! Ce ati alege dintre un Volkswagen Scirocco 1.4 tsi 122cp si un Volvo V40 1.6 diesel 115cp?
Caut o masina cat de cat fiabila, pentru inceput si de folosit in oras in mare parte.
Multumesc

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Volkswagen pentru ca e mașina germana

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din reflex, aia care nu e din grupul VAG.
Dar nici un diesel euro 5-6 nu mi se pare cea mai desteapta alegere, cand vine vorba de masini mici.
Un concurent al lui Scirocco ar fi Astra J 1.4T. Sau un Megane Tce.

| Sofer a răspuns:

Audi a5 2010 1.8-2.0 tfsi /2.0 tdi.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Strict din cele 2 as merge pe VW, si nu neaparat ca e masina germana sau ca e VW ci pentru faptul ca motorul 1.6 de pe v40 e cunoscut pentru probleme cu DPF. Faptul ca il folosesti in oras nu o sa ajute deloc.
Eventual as sugera totusi sa te uiti dupa ceva cu motor aspirat nu turbo pentru oras.