| eusunt7 a întrebat:

Parere skoda Octavia 2 1.6 tdi 2010?
Parere motorizare!?
Este buna?

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Sunt motoare ok. Depinde cum sunt întreținute.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Din ce stiu, cel 1.6 TDI nu e la fel de reusit ca 2.0 TDI si are probleme cu EGR si DPF, mai ales daca faci drumuri dese in oras. + mi se pare mic pentru caroseria de octavia 2. Recomandarea mea e sa iti gasesti ceva cu 2.0 TDI.

| eusunt7 explică (pentru ClaudiuM1997):

Si un 2.0.tdi pe passat este la fel de bun? Ca pe net sunt pareri împărțite

| Nimeni10 a răspuns (pentru eusunt7):

Dupa 2009 is ok toate.

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru eusunt7):

Dupa 2009, cele CR sunt ok. Evident mai apar probleme ca la orice diesel dar nu asa des intalnite. Eu am Seat Exeo 2.0 TDI CR 2011 de 20. 000km si nu am bagat bani in motor.