| Nimeni10 a întrebat:

Pareri audi a4 b7 1.9 sau 2.0 tdi sau ce mașina merita pana in 3500-4000 euro?

2 răspunsuri:
| Alexandrionelu a răspuns:

Dintre 1.9 Tdi și 20 Tdi eu as alege-o pe prima. Sunt motoare mai fiabile mai puțin pretențioase la calitatea motorinei și nu au probleme cu volanta cum aveau primele generații de 2.0 Tdi. A4 este o alegere buna, dar dacă nu găsești nici una ok în bugetul tău, te poți uita și la un Vw Jetta.
Succes!

| Frank51 a răspuns:

Motorul de 1.9 este mai fiabil dar nu o sa gasesti prea multe. Daca iei un 2.0 140hp cu sau fara dpf, daca masina a fost intretinuta o sa duca mult si bine. Din experienta zic, daca verifici masina foarte bine si totul e ok, poate sa fie aproape orice motor, o sa duca. Apropo, presupun ca km ii faci 90% exterior, nu?