| CristiAndrey a întrebat:

Ce masina imi recomandati pana in 3500-4000 €. (Sunt incepator)

Răspuns Câştigător
| VOLVO4LIFE a răspuns:

Ford Fiesta dupa anul 2009 (MK7), Opel Corsa D, Hyundai I30, Kia Cee'd si Citroen C4 ar fi niste variante de luat in considerare.

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

BMW E46 e destul de bun. Costă în jur de 4000 de euro la mâna a 2-a.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde si pentru ce vei folosi masina, in ce zone vei circula, ce locuri de parcare gasesti...
Eu am avut semnele de incepator pe Dacie, o Vectra si un Mercedes W124. Cel mai mult mi-a placut Mercu', dar daca stai prin Bucuresti, e 'putin' cam deplasat sa-ti recomand asa o masina... Mai ales ca iti raman vreo 3300e din buget laughing
Gandeste-te daca vrei masina mica sau limuzina, motor diesel sau benzina, putere, confort si stabilitate, sau economie si fiabilitate.
Un prim sfat: pisa-te pe Golf, Octavia, A3, A2, Leon, Bora, Toledo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Audia A4 model din 2002 sau modelul din 2006, bineinteles la mana a doua. Sau VW, golfurile sunt foarte bune!

| ExprimareLibera a răspuns:

Golf sau Focus. Nu te arunca la BMW s-h vechi, chiar dacă asta ai tendința, ca multi începători.

| StefanCosmin a răspuns:

BMW-urile seria 3 sau seria 5, golf 5, vw passat

| Marian_Codrutz_2000 a răspuns:

Renault megane 2-3, clio3, laguna2-3 sau symbol!