| alex310 a întrebat:

Păreri despre Fiat Tipo 1.6 diesel 120 cp. părți pro si contra?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Vorbesc din auzite acum, dar un cunoscut ce e sofer pe taxi pe un fiat tipo mi-a zis ca seria, modelele astea cam papa ulei, acum nu mai stiu daca de varianta pe benzina sau pe diesel vorbea...dar eu unul n-am incredere in umele Fiat, nu imi dati hate dar nu mi-a placut niciodata marca asta, nu o consider o marca de masini serioase in sensul ca fac masini bune.Este doar opinia mea, nu a specialistilor!

| alex310 explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc pentru răspuns!

| antimulte a răspuns:

Deja ai primit niste raspunsuri ok, hai sa iti zic si eu, dar altfel. Vezi masinile bagate pe taxi din orasul tau, cate fiaturi ai vazut? Probabil ca mai putine decat logan sau renault sau alte masini de buget. Si taximetriștii, masinile de firma, flote intregi, curieri, agenti de vânzări, chiar trag de masinile alea, au nevoie sa mearga si sa nu ii coste prea mult reparațiile... de aia le evita.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut, personal as evita tot ce este Italian. Daca vrei ceva second mas uita dupa Renault 1.5 diesel 110cp si daca vrei ceva noua musai mai bine un Logan cu acelasi motor. Tipo arata mai bine dar nu e cu mult peste Logan. Macar la Logan stii sigur ca nu prea are ce sa se strice si motorul acela 1.5 DCI duce mult si bine.

| alex310 explică (pentru ClaudiuM1997):

Mulțumesc frumos!

| Alexandrionelu a răspuns:

Nu cunosc modelul respectiv, dar eu în general as evita marca Fiat. Știu ca sunt ieftine, dar îmi aduc aminte de când lucram la service, cât de des se strica. Este alegerea ta, dar eu nu am întâlnit încă un proprietar de Fiat, care sa aibă mașină de mai mult de 5 ani și sa nu bage exagerat de mulți bani în reparații. Sincer sa fiu, eu as prefera Loganul, ca și mașină de buget.

| alex310 explică (pentru Alexandrionelu):

Mulțumesc frumos ????