| George12356456 a întrebat:

Păreri pro/contra pentru restaurarea unui golf mk1 diesel?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de starea masinii. Daca nu depasesti 1000e pentru a-i reda aspectul pe care il avea prin anii '80, si a o face sa ruleze perfect (fara motor reconditionat si d'astea, dar sa treaca ITP pe bune), merita.
Daca depasesti bugetul asta, mai bine te mai gandesti...
Mie nu imi place mk1 deloc, cu greu 'inghit' mk2-ul, dar sunt destui pasionati care ar saliva la un mk1 in forma buna.

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Daca o restaurezi pentru a o vinde, mai intai cauta sa vezi cat costa un MK1 in stare buna si fa o socoteala, cati bani ai dat pe masina, cati bani vei da pe restaurare si cat profit scoti, daca iti iese profit, nu vad de ce nu si daca mai esti si pasionat, nu am nimic impotriva!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te pricepi sau ai bani de bagat in masina clar merita o restaurare, dar una ca la carte

| George12356456 explică:

Sunt pasionat, nu o fac pentru a o vinde