| Alex94BC a întrebat:

Pareri Fiat Grande Punto 1.3. mentionez ca am un buget de 4 000€ si vreau ca prima mea masina,una care sa nu consume mult,cu un motor care sa traga si sa nu stau in service din luna-n luna, sub 100000 km, Multumesc

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Punto este masina ok.Motorul de 1, 3 D multijet 16V este o bijuterie tehnologica.
Are distributia pe lant, 90cp si consuma cam 3, 8 afara si 5%mixt.
Piesele sunt foarte ieftine.
Un kit de ambreiaj (placa, disc rulment)original de la Italoparts costa 340 de ron, si pica dupa 200. 000km.
Unul de Audi costa de 15 ori mai mult cu volanta cu masa dubla etc, si tot atat te tine.
Eu zic ca se merita.