| Alex94BC a întrebat:

PARERI FIAT GRANDE PUNTO, 1.2; 1.3; 1.4... Ce motor e mai bun si economic si care ar fi cea mai buna varianta. SI ce masina ma sfatuiti sa iau cu un buget de 4.000€ sub 100000 si nu veche de 20 de ani,cu un motor bun si economic, inclusiv taxe si alte cheltuieli

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bugetul e ok, dar sub 100. 000km la o masina SH... Doar Logan iei, daca ai noroc.
Eu zic sa-ti extinzi cautarile spre masini sub 300. 000km, ala e un reper realist.
Daca gasesti Fiat cu motor 1.3 CDTI, alea sunt economice si fiabile. Acelasi motor il gasesti si pe Opel Astra H, si se incadreaza in bugetul tau.
Despre alte motorizari Fiat nu prea stiu sa-ti zic, in schimb la Opel te poti "arunca" linistit, toate motoarele de la Astra H sunt foarte reusite.