| Alecsandriii a întrebat:

Pareri Motor 1.8 benzina TSI 160cp Passat 2010.

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Motoarele turbo mai vechi au probleme, nu știu sigur daca au remediat deja in 2010 problema. Dacă nu te deranjează să umbli cu ulei după tine motoarele 1.8 si 2.0 tfsi sunt niste motoare foarte performante.

| Crackman a răspuns:

E vechi, probleme cu turbina... Motorul de W nu mai este ce era

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Motoarele 1.8 de 160cp din grupul VAG au probleme serioase pe partea de consum de ulei din fabrica. Dupa vin problemele de distributie, injectoare, etc. Sincer decat asa masina mai bine un 2.0 TDI ( euro 5) si de nu are 300. 000km o sa mearga inca mult si bine. Chiar si la 300.000 mai duce numa sa fii fost intretinut corect.