| ghibaflo a întrebat:

Pe care dintre ele sa o aleg? Chiar imi bat capul toata ziua

Passat 2.5 TDI 4MOTION Highline, 2003
A4 1.9 Quattro FULL(navi, piele, etc) 2004
A6 2.5 Quattro Full (navi, piele) 2003
Mercedes-Benz E220
Lexus IS220

Toate au intre 170.000km si 180.000km

9 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

Eu una am Mercedez benz c 180 kompressor si nu as renunta la masina asta deloc dar este c classe cea de care zici tu este e classe nu stiu care este difernenta dar stiu doar ca Mercedes tot Mercedes ramane

| alexgogo a răspuns:

Trebuie sa ti cont de mai multe aspecte, care vor conta mai mult pe viitor, si anume: fiabilitatea masinii, costul pieselor de schimb, costul consumabilelor, consum, tip carburant, taxa inmatriculaare (daca nu-s inmatriculate pe ro) etc.

si eu am fost in aceeasi situatie cu tine, si un loc de o masina sh cu motorul, distributia, transmisia, etc praf am ales sa imi iau o masina care nu-i de fite, nu are consum mare, costul intretinerii si al consumabilelor nu e mare, porbagaj decent, deh in functie de nevoi si ce vrei sa faci cu ea.

o alegere inteleapta!

| Sofer a răspuns:

Bmw 320d singura care imi place si o recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A6 2. 5 Quattro Full (navi, piele) 2003

| HaiHui4Ever a răspuns:

Ia una pe care o poti intretine: impozite, casco, RCA, cauciucuri iarna-vara. Daca iti poti permite astea fa socoteala ca la o masina la mana a 2-a mai bagi 1-2000 Euro in primul an dupa ce o cumperi in tot felul de mini-reparatii.

Ca o parere personala - Mercedes - se poate repara si la service-urile nespecializate sau Lexus IS220 ca asta nu are toata lumea, iar la asta costurile iti cresc.

| Bixx a răspuns:

audi e audi

volkswagen e volksvagen
SI TOATE SUNT NEMTESTI ( adica au o calitate mult mai buna) A4 1. 9 consuma in jur de 5-7 % la drum intins... fa ce vrei sau mai bine zis... ia ce gasesti

| Morosan1975 a răspuns:

Traiasca Passat 2. 5 TDI 4MOTION Highline, 2003
eu am Passat 2. 0 TDI 4MOTION Highline 170CP

| 2pac_9905 a răspuns:

Lexus

| yonutzu_8094 a răspuns:

Pasatul dupa parerea mea acum tu sti ce vrei.