| Vasile323 a întrebat:

Pe ce banda trebuie sa ma încadrez în apropiere de sensul giratoriu dacă vreau sa merg înainte și pe banda 1 este doar marcajul de dreapta

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca pe b2 daca b1 este marcata ca exclusiv de dreapta

| FakeJoker a răspuns:

Pe banda 2 si/sau daca exista banda 3 desigur, dar nu am vazut giratorii cu prima banda doar dreapta, doar sa aiba un fel de squar, separeu. De obicei marcajele iti arata de pe ce banda este recomandat sa schimbi directia de mers (in cazul tau dreapta), sau cand vrei sa intorci pe un sens cu 3 benzi iti va arata marcajul de stanga pe banda a 3 a.