| anonim_4396 a întrebat:

Pentru început rog sa răspundă doar cine știe sau cui i s-a mai întâmplat.

Sunt deținător de o Toyota Avensis T25 an 2006 motor 2.2d- acest model de mașină este echipat cu xenon și am intâmpinat următoarele :

Becul din dreapta se aprindea, stătea câteva minute aprins, fila apoi se stingea.

Becul din stânga stătea pornit cam o ora (sa precizam xenon doar pe faza scurta cu lupă) și becuri de la Osream xenarc d2s.

Am. Achiziționat doua becuri de la Philips în valoare de 450 lei același model d2s, le-am montat, se aprind, stau 20 secunde aprinse și se sting brusc amandoua odată.

Înainte de toate astea am luat becul funcțional de pe partea stânga și l-am mutat pe partea dreapta și stătea aprins iar cel din dreapta pe stânga se stingea.

Înainte sa pun becurile de la Philips am montat 2 becuri xenon chinezarii și exact ca la Philips.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Clar că cu becurile sunt problema, verifică incărcarea acc. din mers (spre 14V)

| Florindiana310196 a răspuns (pentru sierra1):

Pai ok becurile am precizat sunt noi nouțe am să o pun pe un tester astăzi sau maine să văd ce zice acolo tare mie teama că sunt modulele învechite și nu le duce. Dar becurile vechi erau osram cum am precizat 4300k si astea sunt 4500k. Diferenta enormă nu ar fi și ambele 35w

| sierra1 a răspuns (pentru Florindiana310196):

Fă tu ce vrei dar măsurătorile vorbesc și nu e o părere

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat