| Num3Ascuns a întrebat:

Pentru o masina de teren ce motor ar fi mai potrivit unul diesel sau pe benzina?

Răspuns Câştigător
| Ionut_5706 a răspuns:

Diesel, are un cuplu motor mult mai mare comparabil cu benzina si deci acesta te va "ajuta mai mult", este mai economic, tinand cont ca trebuie sa propulseze aproape 2t poate chiar mai mult, punctul slab este intretinerea, aceasta costa relativ mai mult decat cea a motorului pe benzina.

8 răspunsuri:
| iauru a răspuns:

Pentru orice ar fi mai bun un motor diesel

| Ana a răspuns:

Pe benzina, parerea mea happy

| NimeniAltu_9511 a răspuns:

Diesel clar happy

| RaR a răspuns:

Diesel

| darrio2007 a răspuns:

Diesel.Este mult mai puternic decat cel pe benzina mai ales cand este vorba de tractiune.

regis
| regis a răspuns:

In general masinile de teren sunt echipate cu motoare diesel. Daca masina este una usoara, folosita mai mult in oras (gen Suzuki Vitara), merge si un motor pe benzina, daca te gandesti insa la un SUV sau la un off-roader, de obicei nici nu ai optiunea aceasta.

| gfdessjtyrd76 a răspuns:

Diesel

| Sofer a răspuns:

Un diesel! Motor mare sprint cuplu putere.