| Punpariucutinesicuviata a întrebat:

Pentru reprogramare pentru traseul auto se poate reprograma online sau trebuie sa merg la drpciv?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Candidații declarați respinsi la proba parctică pot fi programați pentru susținerea unei noi probe, după o perioadă de cel puțin 15 zile, cu condiția prezentării dovezii care atestă efectuarea a cel puțin șase ore suplimentare de pregătire practică, într-o școală de conducători auto specializată.
Programarea se face in persoana, la ghiseul unde trebuie sa duci dovada respectiva.