| bulinutza666 a întrebat:

Pot primi amenda de la radarul mobil (masina de politie) prin posta? Adica mergeam cu aproximativ 65-70km in localitate si cred ca am fost prins de radar, nu stiu daca am reusit sa franez la timp, dar nu am fost oprit si as vrea sa stiu daca am scapat sau nu...

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa vina daca a fost masina ascunsa in boscheti. Daca nu vine ai scapat cu bine. Prin numarul de inmatriculare iti gaseste toate datele ca sa iti trimita orice notificare sau abatere in trafic.

| bulinutza666 explică (pentru mgtow):

Masina era vizibila pe marginea drumului... Si daca ar veni cam cat ar fi timpul minim in care as primi-o prin posta?

| mgtow a răspuns (pentru bulinutza666):

3 zile intarzie posta sa vina la tine.

| Minks a răspuns:

Daca te-au prins vine prin posta, esti chemat la sectia de politie sa declari de cine a fost condusa masina si unde iti vei primi si amenda. happy

| darrio2007 a răspuns:

Vei primi acasa amenda.Dar, poate ai noroc.