| EddieHellper a întrebat:

Ma luat radarul in localitate cu 70km dar NU m-a oprit. cam in cat timp primesc amenda prin posta?

7 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Normal intr-o saptamana dar am primit amenzi si dupa 3 luni acasa deci nu e nimic relativ, dar daca intarzie mai mult de 30 de zile o poti ataca in instanta adica sa faci contestatie si de obicei castigi!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O s-o primesti intr-o saptamana. Numai bine!

| a1doru a răspuns:

Zici ca ai fost in localitate? pai de regula, in localitati viteza maxima admisa e de 50km/h, ceea ce inseamna ca risti sa te cheme ''baietii'' ca sa depui si ''biscuitu'' pentru vre'o 30 de zilisoare.sincer,nu-ti doresc asa ceva.nu ai spus ce fel de radar te-a luat, ca daca ar fi fost radar mobil in mod normal te opreau atunci.

| adee97 a răspuns:

Buna.
In maxim 2 saptamani.
Sfat: ia-ti un detector de radar sau incearca sa conduci mai incet si prudent in localitate.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Pa pa.

| jhonyx85 a răspuns:

In termen de 30 de zile.

| EddieHellper explică:

Era un logan mcv

| EddieHellper explică:

A trecut 1 luna si tot nu am primit nimic laughing mai astept?