| BigV a întrebat:

Pot sa ma apuc de scoala de soferi daca mi-a expirat buletinul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si de ce nu mergi sa ti-l preschimbi? Ai noua carte de identitate in cca 10 zile si te poti inscrie. Oricum, intreaba la scoala de conducere unde vrei sa mergi, cred ca o sa accepte inscrierea. Numai bine!

| DRAGANONSKY a răspuns:

Nu cred pentru ca iti trebuie datele noi dupa buletin(cnp,seria, nr, adresa)!

| SaveTheNature a răspuns:

Eu zic ca se poate. Depinde de scoala de soferi pe care o alegi. Daca aplici de buletin, il vei primi cam in 2 saptamani. Scoala de soferi dureaza mai mult. Important este sa ai buletin atunci la examn.
Daca cei de la scoala de soferi sunt intelegetori te vor accepta si cu buletinul expirat. E si interesul lor sa faca bani. Aplica totusi de buletin spre binele tau.Sa poti sustine examenul.

| peaha a răspuns:

Se poate sa te inscrii dar nu iti poti da examenele (sala si traseul). numa bine...