| Pilubițu a întrebat:

Pot sa ma transfer de la o școală de soferi la alta fără sa merg la prima?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred, deorece banii odata primiti de prima scoala de soferi sunt deja contabilizati si nu cred ca sunt dispusi sa ti-i dea inapoi. Te pot transfera la alt instructor, dar ma indoiesc ca accepta acest gen de transfer.

| Violleta2022 a răspuns:

In situatia in care doar te-ai inscris la acea scoala, fara sa platesti inca, poti sa mergi sa-i anunti ca te retragi si evident sa-ti iei dosarul, ducandu-l la cealalta scoala.

| 1234568807 a răspuns:

Nu poti, poti doar sa renunti la scoala aceea si sa te duci la alta, dar atata timp cat ai platito, nu merita

| MakaEvans a răspuns:

Da se poate, te duci la școala de soferi la care te-ai înregistrat prima oara sa îți ridici dosarul. În cazul în care dorești sa te transfer o sa îți dea banii înapoi pe ședințele ramase pe care tu nu le-ai făcut. Dacă ai făcut doar 3 ședințe, îți vor da banii înapoi le ultimele 9(eu am avut 12 ședințe). Te vor întreba motivul pentru care dorești sa te transferi, eu am avut instructor nașpa, asta le-am și spus, mi-am ridicat dosarul, luat banii înapoi, și m-am dus la alta școală de soferi cu dosarul, am mai pus diferența de bani și am plătit școala. Spor la condus?

| AlexChandra a răspuns (pentru MakaEvans):

Și eu as vrea sa ma mut la alta scoala. As vrea sa te intreb dacă la școală noua va trebui sa platesc din nou pentru doar Și pentru cursul de legislatie sau doar pentru sedintele de condus pe care le mai am de facut. Multumesc