| Dan_Florin_Nicolae_1995 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de scoala de soferi si ea suna cam aşa: Eu fac scoala de soferi pe Călăraşi. Am luat sala cu 25 din prima dar am probleme la traseu. Merge să ma transfer cu traseul pe Bucuresti? Adica traseul sa nu-l mai dau pe Călaraşi ci pe Bucuresti. DAU FUNDĂ

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Examinarea se sustine doar in judetul de domiciliu sau de resedinta (flotant). Daca iti stabilesti domiciliul sau resedinta in Bucuresti atunci poti sustine proba practica in Bucuresti, doar ca nu vad rostul si cu ce te ajuta. In Bucuresti programarea este dupa o perioada mai lunga si circulatia este mult mai grea decat in Calarasi.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai probleme la traseu in Cl crezi ca in Bucuresti va fi mai usor?

dca iti faci mutatie in Bucuresti ai putea sa il schimbi, poate ma insel, dar probabil va trebui sa dai si sala iar

| Dan_Florin_Nicolae_1995 explică (pentru suntserios):

N-ar fi asta o problemă că dau Sala din nou. Dar trebuie sa platesc scoala din nou daca ma mut pe Bucuresti cu traseul?

| suntserios a răspuns (pentru Dan_Florin_Nicolae_1995):

Scoala nu trebuie sa o mai faci, scoala e valabila oriunde ai facut o, doar examenele sunt conditionate de adresa de domiciliu