| Wordofthat999999 a întrebat:

Salut! Ați mers la orele de teorie la scoala de soferi? Eu din cauza turelor de la munca nu am timp sa ajung. Ați luat sala din prima și fără acele ore?

12 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

Www.scoalarutiera.ro te poate ajuta. Are explicatii video.

| Drimmero a răspuns:

Nu, nici nu stiam ca exista asa ceva, am citit cartea de 2 ori, chestionare facute asta in timpul scolii iar cand am primit dosarul m-am dus sa dau sala si am promovat din prima.

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

Si permisu l-ai luat?

| Wordofthat999999 explică (pentru Drimmero):

Deci n-ai fost la orele de legislație nu? Și când ai făcut scoala?

| Drimmero a răspuns (pentru raMLesS):

Evident

| Drimmero a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Scoala am facut-o acum ceva timp, iar la legislatie repet ca nu am fost, am invatat singur legislatia rutiera citind cartea si facand chestionare.

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

Si masina unde e?

| Frank51 a răspuns:

Cred că am fost o singură dată, și atunci am facut chestionare. Am zis că mai bine scutesc drumul și fac singur acasă. Desigur că am luat din prima.

| raMLesS a răspuns:

Eu am fost la cateva, dar faceam 2 ore intr-un curs si am fost cam la 5-6 cursuri din 15 sau cate erau, iar sala am luat-o din prima cu 26 si traseul la fel, acolo am luat decat 3 puncte.
Parerea mea este ca e foarte simplu sa iei sala daca te implici un pic si faci chestionare, iar orasul la fel, e foarte simplu de luat.
Sunt de parere ca numai prostii isi iau mai mult de 3 ore de condus suplimentare.

| AnemonaP a răspuns:

Nu am mers. Am făcut chestionare și iar chestionare. Cu 2 săptămâni înainte de sala, făceam toate cele 1300 parca, de întrebări zilnic.
Am luat-o din prima. Orele alea sunt doar așa, nu îți face probleme.

| florin926481f a răspuns:

Eu am mers la toate orele de legislatie, am luat simularea de examen de la scoala de soferi cu 26 si asta nu pentru ca am fost la ore ci pentru ca am invatat acasa, eu deja stiam ce invatam acolo.In principiu orele de legislatie sunt mai mult pentru cei care nu sunt in stare sa invete singuri si mai prind si ei cate ceva de la ore.