| GbrGabi a întrebat:

Pot schimba scaunele(fata) de Logan 2007 cu scaunele Pasat B6? Nu găsesc pe internet dimensiunile scaunelor

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

TU, SIGUR nu poti.

| GbrGabi explică (pentru Bula):

Și de ce "EU, SIGUR" nu pot?

| Bula a răspuns (pentru GbrGabi):

Daca ai putea, nu intrebai aici.

| GbrGabi explică (pentru Bula):

Pentru cultură ta generala am reușit să le schimb, cu tot cu partea electrica.

| Bula a răspuns (pentru GbrGabi):

Felicitari!
Ai grija cum veti sta pe ele, daca rezista si la socuri (inclusiv in caz de tamponare)!

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In principiu da, dar va fi nevoie de niste adaptari.
Electrica nu va fi compatibila. Nu cred ca Logan are airbag in scaun, deci nu va fi o problema.
Daca vrei sa pui scaun cu incalzire si reglaj electric, vei avea nevoie de un electrician, ca sa le faca sa functioneze.
Personal as recomanda sa pui scaun de Renault, eventual de Megane. S-ar incadra mai bine in peisaj, si pot fi mai usor de adaptat in caz ca iei unul cu optiuni electrice.

| GbrGabi explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Te salut cu respect și mulțumesc pentru răspuns. Coincidenta face ca eu sunt electrician și nu am probleme cu rezolvarea părții electrice aferente noului scaun, vreau ceva confortabil și un coleg de la munca a spus ca are el 2 scaune noi de passat B6 și le pot lua. Dacă acestea nu se potrivesc o sa ma îndrept care Renault.