| Raul_Raul_1996_k2Yl a întrebat:

Poți face o mașină de 1.8 benzină să facă popcorn la turatii mari? Dacă da, cum?

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

Ce motor? 1.8 tfsi?
In mare orice masina poate face popcorn, anulezi tot ( egr, dpf daca are). Pui teava goala pe evacuare, faci soft stage 2 parca, sau stage 1 agresiv si din tester scoti limitarile ( aici nu mai stiu sigur, dar pana la stage e clara treaba)

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

La orice masina merge daca decalezi distributia. Evident ca vine cu ceva dezavantaje, majore.

| alex495 a răspuns (pentru Frank51):

Doar decalat? Nu stiam exact

| GPA a răspuns:

Mi se pare o întrebare puțin deplasată :/, pentru că popcornul se prepară la ceaun / mașină de popcorn / cuptorul cu microunde...