| Anonim6666644 a întrebat:

Poti sa faci carnetul categoria B la 17 ani si 9 luni?

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Examinarea pentru obtinerea permisului de conducere se poate sustine doar dupa implinirea varstei minime prevazute de Codul rutier, pentru cel de categoria B dupa implinirea varstei de 18 ani.
Poti incepe scoala de conducere de la 17 ani si 9 luni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La 17 ani si 9 luni te poti apuca de scoala de soferi, examenele atat sala cat si orasul le poti da abia dupa ce implinesti 18 ani

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| Robi1444 a răspuns:

Poti sa dai sala inainte cu 2 luni parca si orasul dupa ce ai implinit 18 ani.

| suntserios a răspuns (pentru Robi1444):

Daca nu stii ce spui mai bine taci decat sa dezinformezi

| Robi1444 a răspuns (pentru suntserios):

Bine ca stii tu de toate. Vezi ca am zis "PARCA".
Daca nu stii sa citesti mai bine taci.

| suntserios a răspuns (pentru Robi1444):

Nu le stiu pe toate, de aia nu raspund la intrebarile la care nu stiu raspunsul... prinzi idea?

| Robi1444 a răspuns (pentru suntserios):

Nu pari cu nimic mai desptept.

| KodekZ a răspuns:

Legitim pentru ori ce actiune care iti cere varsta de 18 ani raspundere personala si penala, iti trebuie 18 ani si o zi. Sper ca ti-am fost de ajutor

| maryamimi a răspuns:

Da, dar cu acordul parintilor.

| suntserios a răspuns (pentru maryamimi):

Ai dat si tu un raspuns ca sa nu taci

| GabrielD98 a răspuns:

NU. la 17 ani si 9 luni poti incepe doar instructajul auto, iar sala+orasul o poti da dupa ce ai implinit 18 ani.