| cozma_oana a întrebat:

Poti trece inspectia tehnica cu faruri angel eyes?

12 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu! In plus poti plati si amenda daca intalnesti un militian mai zelos. Nu ai voie sa montezi faruri, proiectoare sau sisteme de avertizare neomologate.

| sorin a răspuns:

Poti trece nu e o problema asta angel eyes, si cu inele angel eyes, halogen, neon cu astea ai voie numai sa nu ai licurici cum are salvarea in fata asa sa clipoceasca.ciao

daniela
| daniela a răspuns:

Deoarece nu sunt omologate nu stiu ce sa-ti spun

| Ben. a răspuns:

Nu. piesele masinii trebuie sa fie omologate.am cunoscut pe cineva care a adus o masina din SUA si a trebuit sa-i schimbe farurile findca nu erau conform standardului european.

| Oprea a răspuns:

Categoric NU...deoarece farurile cu angel eyes nu sunt recunoscute ca piese ale masinii...sunt intr-adevar tot faruri, dar ai alt sistem de iluminare...si nu prea il poti omologa, asta e partea nasoala...

| andreiolariu a răspuns:

DA. Cu siguranta.

| Nastia a răspuns:

Nau nicio legatura. ce la bmw nu e la fel.atat timp cat sunt in magazine si mai au si eticheta cu RAR pe ele terci fara probleme, da poti face revizia si la un service autorizat, ca nu prea sunt asa exigenti k cei de la RAR.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! ...bineinteles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legal doar daca sunt omologate de RAR.

Răspuns utilizator avertizat
| fcsb a răspuns:

De ce nu? Inspectia este facuta pentru a depista defectiunile. Nu conteaza ce masina aia, nu conteaza nici ce piese ai

| ionutdragomir a răspuns:

Poti trece foarte usor inspectia. Farurile nu au nici o legatura.Nu au cum sa nu fie omologate.Eu am un passat care are farurile respective, si asa mi-am cumparat-o de la reprezentanta... Poti merge linistita.