| Mihailupuleasa a întrebat:

Ce sunt faruri cu nfl?
Am farury angel eyes si m-a intrebat cineva daca sunt cu nfl

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cauta pe goagle si vezi nu stim ce ai tu pe masină

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Termenul NFL e folosit pentru a nota non-facelift. Majoritatea masinilor au versiunea 1, 2, poate si 3. Cum este si Loganul, in 2004 a aparut primul, iar in 2007 a aparut un facelift, cu alte faruri si stopuri. Drept urmare, cel 2004-2007 este non-facelift, nfl.
La farurile angel eyes exista o tehnologie CCFL, cred ca la alea s-a referit persoana care te-a intrebat.
https://becleduri.ro/......inele.html

Mai exista si notatia AFL pentru faruri, cel putin la Opel, pentru farurile bixenon adaptive, cu cornering.

| VoidEternal a răspuns:

Non face lift

| Mirel4412 a răspuns:

Nfl adica nonfacelift. Din cate am vazut, termenul asta se foloseste in mare parte pentru bmw-uri si nu semnifica altceva decat o caracteristica fizica a farurilor( adica potrivite pentru masinile mai vechi, produse inainte de facelift.)

| tdy a răspuns:

De obicei nfl se refera nu doar la faruri, ci la mai multe chestii la o mașină, exemplu e60 model din 2006 nfl adică non facelift are altfel de farurile și bara din fata( sau poate mai multe componente) fata de modelul din 2007 care este FL adică Facelift.