| RoninKuzuri a întrebat:

Este legal sa pui faruri angel eyes pe Opel Astra G?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa fie omologate atat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice modificare neomologata la sistemul de iluminare e ilegala.
Si nu cred ca iti omologheaza nimeni farurile alea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Farurile aftermarket angel eyes vin de obicei cu omologare recunoscuta RAR (E1, E2, E3, etc), dar pentru a fi sigur ca nu ai probleme, este bine sa mergi la RAR pentru mentionarea lor in CIV. Adica le montezi, le reglezi corect, si te duci la RAR pentru omologarea modificarii.
Eu am circulat cu faruri aftermarket cu lupe si angel eyes pe Vectra A, am fost si oprit de RAR, nu a zis nimeni nimic de ele. Cand ma apropiam de un filtru de politie, se uitau fix la ele, dar vedeau ca sunt becuri simple cu halogen (lumina galbuie), si ma lasau sa trec.

| Sofer a răspuns:

Le omologhezi la RAR ca să fie totul legal.

Răspuns utilizator avertizat
| Stefancalin1997 a răspuns:

Ma gandeam sa pun si eu pe un astra f nist faruri dintr-astea, vreo 200 de euro setul, cam piperat. In legatura cu ce spui tu, da trebuie omologate, din cate am vazut ar avea lupa, probabil de design, daca pui becuri normale pe ele nu cred ca ai avea probleme doar sa fie unul din ala `chetros` a, si sa fie reglate bine.

| DuckDodgers0 a răspuns:

E ilegal, trebuie omologate

| skr1ptu a răspuns:

Eu n-am nici-o problema. Am primit vreo doua amenzi de parcare, mi s-a vazut masina de catre politisti de zeci de ori dar n-au spus nimic. Deci cred ca nu e ilegal.