| Anonim6666644 a întrebat:

Am o masina si stau la bloc dar nu am un garaj.Acopar masina cu o prelata auto dar tot imi este furata.Ce pot face sa nu imi mai fure prelata? m-am gandit sa cumpar o alarma auto va functiona si cand cineva incearca sa imi fure prelata sau doar daca incerca sa imi sparga masina?

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Stai chill. Lasa masina cum e ea. E o prostie prelata. O sa ti se mai decoloreze de la soare, dar in 10 ani, nu acum.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Proasta idee sa pui prelata pe masina, tine umezeala inauntru si o duci cu cativa pasi mai aproape de rugina

| Anonim6666644 explică (pentru suntserios):

Am crezut ca prelata protejeaza caroseria. Daca sta masina in ploaie, soare nu se strica caroseria? sunt la prima masina si nu prea ma pricep.

| McGog a răspuns:

Salut... daca hotul nu are graba alarma nu va fi activata. cel mai sigur montat o camera web... sau trasa intr-un loc ferit de multime si pusa alarma cu senzori de miscare