| anonim_4396 a întrebat:

Prin ce mijloace legale pot da in judecata un mecanic pentru furt din masina, in timp ce a stat in service?

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Poti sa il dai in judecata daca masina sa predat in baza unui proces verbal de predare auto. În felul acesta poti sa-l acuzi si sa ceri daune, numai in baza unor dovezi concludente si martori.

| kenzo007 a răspuns:

Salut...
Sincer nu ai cum sal acuzi ca tia furat, ei nu sunt responsabili pentru ca u ti-ai lasat acolo ceva, el poate sa zica ce vrea ca teao furat sa iti zica in fata... dar nu ai ce sa-i faci, punete in locul luihappy sa vezi cum ai gandihappy
Sa deschizi un proces te costa 2, 500 Ron, nu are rosthappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te poate ajuta orice avocat, daca nu ai acte mai greu, adica aproape imposibil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai martori sau ai dovezi ca ai avut obiecte in masina, iar cand ti s-a predat masina, obiectele au disparut, il poti da in judecata si sa ceri daune.