| disty a întrebat:

Problema passat 1991.Am cumparat cablu de ambreiaj autoreglabil si am desfacut siguranta aia de plastic care tinea arcul ala strans si abia dupa asta am vazut pe ambalaj ca plasticul trebuia inlaturat dupa montare.Se mai poate monta? Multumes!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca si daca nu poti sa-l bagi, cumpara altul si de data asta il vei baga corect.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Cum nu prea am de unde să știu cum o fi „arcul ăla" care era strâns e greu de dat un răspuns, dar aș încerca ceva cam așa:
- fixezi capătul cablului într-o menghină (cu grijă, să nu îl deformezi!)
- cu un obiect metalic asemănător unei furci (o platbandă în care ai tăiat o fantă de lățime cât diametrul cablului propriu zis + 0.5 mm, de exemplu) începi să tragi spre spate (la loc, cum era) arcul respectiv. Când ajungi la poziția inițială, pui plasticul la loc și scoți unealta dintre el și arc.
Succes!