| anonim_4396 a întrebat:

Am un VW Passat B5 1.9 TDI din 2000. De cand am cumparat-o nu imi merg oglinzile electrice nu se incalzesc. Am desfacut sigurantele si am vazut ca la geamuri electrice lipseste siguranta. Pe langa aceasta siguranta mai lipsesc foarte multe. trebuie completate acele sloturi libere cu sigurante de intensitate corespunzatoare?

3 răspunsuri:
| ÎngerCretin a răspuns:

Pe capac ar trebui să scrie rolul fiecărui siguranţe. Mai sunt şi câteva care nu au funcţie. Vezi. te poţi duce la dezmembrări şi ii rogi să îţi dea nişte siguranţe. În general se potrivesc şi de la alte maşini, dar ca să fii sigur caută tot un passat b5. Să îl stăpâneşti sănătos!

| Silviu_Respect_1991 a răspuns:

Pe capacul de la tabloul de sigurante scrie fiecare siguranta pentru ce este si de ce intensitate este. unele sloturi sunt Nul-e.

| anonim_4396 explică (pentru Silviu_Respect_1991):

Scrie pe capacul de la tablou fiecare slot pentru ce este, dar nu scrie de ce intensitate trebuie pusa siguranta in cazul in care lipseste.