| ricoset a întrebat:

RADAR INTREBARE : Vin din sens opus iar radarul e pe celalalt sens aflat in mers, aveam vreo 85 km/h si sunt incepator, limita era pe drumul respectiv 70 km/h, in fine, imi face unu cu duba 1 flash, si zic hai sa las mai incet, in spatele lui surpriza RADAR, ma uit la el si de-odata vad ca pune avariile si ca celalalt politist de langa avea ca un fel de chestionar in mana si incepuse sa scrie ceva, nu am oprit si mi-am continuat drumul, mi-era frica de ei laughing, cum stiu daca pe mine m-au oprit? amenda vine prin posta? sau cum se procedeaza dau funda

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treaba au avariile cu opritul? daca vroiau sa te opreasca porneau girofarul

| relian a răspuns:

Nu are ce sa iti trimita prin posta odata ce nu ai fost oprit.Radarul care are camera, deci unde nu sint politisti de fata acolo ti se face poza si apoi ti se trimte amenda acasa.cind sint politisti care stau cu radarul te opresc, se iau dupa tine si iti dau amenda.Cel putin eu asa stiu.Asa in ce baza sa iti dea amenda? Nu are nici o dovada ca tu ai avut nu stiu ce viteza, doar daca esti filmat, pozat bla bla. Daca a aprins becurile fi sigur ca s-a luat dupa cineva, si nu ai fost tu ala norocos.Dar stai linistit ca no sa scapi nici tu, o sa te prinda ei foarte curind si pe tine.Deci nu ai ce amenda sa platesti.