| Klaus666 a întrebat:

Recomandari de masini pana in 2500euro! Funda la cea mai buna varianta

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Benzina/motorina? Mica/mare?
Opel Astra G, Opel Corsa B, Opel Vectra B, Ford Focus 1.8 TDDI/TDCI, Renault Clio 2. Fara 'volzvagine' (VW, Seat, Skoda).

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

O masina de spalat.

| Anonimuserr a răspuns:

Păi
Dacia Logan Model 2004 adică logan 1.
Poate și un model 2008 dar cu foarte mulți km rulați.
Eu am mers cu un taxi cu un logan de 2004. Și pe bune. Știi câți km avea la b ord? 353000 de mii și încă mergea. Bine presupun că se fac revizii regulat, se examinează tot etc.
ALte mașini ar mai fi Fiat Albea
Daewoo Matiz
Chevrolet Spark.

| AliGab a răspuns:

Matiz/tico si dacia nu le recomand datorita caroseriei care poate fi mancata de rugina. Totusi stiu ca este o serie de Dacia(2006-2007 parca) ce este foarte bine facuta pentru drumurile noastre, dar nu stiu pretul de vanzare.
Eu personal am un peugeot 206, din 2002, benzina, achizitionat in 2012 la pretul de 2400 euroi si sunt foarte multumita: caroserie buna, aer conditionat, bani relativ putini bagati in ea pentru o masina SH veche de 13 ani (cea mai serioasa investitie a fost schimbarea puntii pe spate). Poate am si avut sansa sa fiu omul potrivit la locul potrivit si sa nimeresc o masina care fusese bine intretinuta (zic si eu).
Succes in alegerea pe care o vei face

| Shammal a răspuns:

Ford mondeo an 2001+

| AtomiX a răspuns:

Si eu eram pana acum vreo luna in situatia asta si din cate am vaz, gasesti Skoda Fabia, Opel Astra/ Corsa, Mazda 6 (din cate am inteles, cam cel mai bun model al lor), Volkswagen Polo/ Golf 4, Ford Focus, BMW seria 3. Cam la astea ma uitam eu big grin sper sa te ajute sa o gasesti pe cea potrivita tiewinking