| Anonim12t a întrebat:

Recomandari masini pana in 10 mii sa atraga privirile?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O masina de 10mii nu atrage nimanui nici o privire, ca-i ori foarte veche, ori foarte banala.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dacia 1300 restaurata, eventual model de militie.
Altfel, in bugetul ala iti iei vreun BMW e90 sau alta masina de duzina, la care nu se mai uita nici oamenii de la tara.

| Brizbriz a răspuns:

Orice masina, vopsita aiurea, RAU

in puii mei, in mijlocul Bucurestiului, un nene in varsta, pe un pegas (singurul model de bicicleta pe vremea lu' Ceasca) perfect renovat, cu roti de cauciuc alb, cu 4-5 oglinzi pe fiecare parte...

VOPSIT IN AUR STRALUCITOR

si din care se auzea muzica de gen "I'm from plastic, is fantastic"
adica, Aqua - Barbie Girl, muzica PENIBILA, dar antrenanta din anii 1990
https://www.youtube.com/watch?v=ZyhrYis509A

ei bine... MI-A ATRAS ATENTIA :P

| wildthing a răspuns:

O masina pe 4 roti la banii astia nu are cum sa atraga privirile, asta fiind cam suma minima cu care poti cumpara o masina noua, gen Logan, Clio, etc si nici la mana a doua nu stiu ce ai putea sa iei cu 10000 astfel incat sa impresioneze...va fi probabil o vechitura care noua a costat eventual 20-30000?
Dupa cum ai vazut, mi-am inceput comentariul vorbind despre o masina pe 4 roti, ca sa am ocazia sa vorbesc acum despre una pe 2 roti. Probabil ca la 10000 iti poti lua o Yamaha R1 (la mana a doua) sau ceva de genu', care ar putea atrage intr-adevar privirile.winking

| Cksihja a răspuns:

Trabant.

| mihai69 a răspuns (pentru Cksihja):

Mi-ai luat vorba din tastatură...

| Mavni a răspuns:

Da. O rabla, una veche si ruginita va atrage toate privirile.

| Sure14 a răspuns:

Nu o sa gasesti pentru ca sunt scumpe masinile lately. Spre exemplu, in 2013 am luat o skoda rapid cu 9.700 de euro (third hand, cu vreo 100 de km la bord - funny story era castigata la ceva jocuri de noroc si au jucat de fapt 2 persoane). In orice caz, acum am vazut aceeasi masina, cu aceeasi km la cam 8000 de euro. Deci la apropar 10 ani pretul a ramas apropiat.
Putin peste 10k e hyundai elantra - asta nou. E superb.

| Andrel2027 a răspuns:

Doar un idiot si-ar dori asa ceva.