| Claudiu1009 a întrebat:

Recomandari mașini preferabil diesel pana în 3000 de euro?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce facem dragi colegi am devenit un site partener cu samsarii auto precum autovit sau olx? Dam recomandari de acolo de epave super forjate la care motorul e la varsta a 3-a?

| TheMaker a răspuns (pentru Simpatic):

Era doar un simplu exemplu, dacă te referi la postarea mea. Mi-a fost mai ușor să dau un link, altfel aveam de scris mai mult.
Tu, ce ai recomanda în limita a 3000 de euro, un BMW seria 7 din 2019? laughing

| Simpatic a răspuns (pentru TheMaker):

Nu era pentru tine, e despre ce a devenit TPU...

| zilog a răspuns:

Ia disel și atunci când o să începă să se fărâme o să bagi porcoi de bani în ea și nimeni nu o să o facă ca la benzină să mai mergă vreo dată bine! asa e cu diselul

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Daca nu ai pretentii mari, in bugetul ala as merge pe un Polo 1.4 TDI 80cp 2008. Relativ noua, consum mic ( 5L media), destul de spatioasa si sprintena, fiabila, etc. Daca vrei ceva mai mare atunci un Kia ceed 1.6 CRDi/ Hyundai i30 1.6 CRDI.

| AlexElektro1987 a răspuns:

A4 B6, Astra H, Skoda Octavia, Ford Mondeo, Seat Leon.

| Dobrinx a răspuns:

Daca vrei diesel. Iti recomand o masina pe platforma celor de la vw cu motor de 1.9

Motoarele de 2.0 sunt asa de stricacioase, in special audi a4 b7 [ 2006 - 2007 am avut si eu ]. Insa motoarele de 1.9 sunt extraordinar de bune.

| TheMaker a răspuns:

Motorizare bună, consum excelent, design plăcut:
https://www.autovit.ro/anunt/renault-clio-ID7GExFa.html#426b14fc7c

| mgtow a răspuns (pentru TheMaker):

Masina rezistenta de fel.